جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

تراز سطح آب دریاچه ارومیه یک متر افزایش یافت

به دنبال ادامه بارش برف و باران در شمال غرب کشور و انتقال آب بر اساس مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه ارومیه در روز سوم اردیبهشت سال جاری به ۱۲۷۱٫۰۳ متر از سطح دریا رسید.

خبرگزاری میراث فرهنگی – محیط زیست - این تراز 99 سانتی متر نسبت به پایین ترین سطح تراز دریاچه در روز دوم آبان ماه سال 1394 و هفت سانتی متر نسبت به روز بیست و هفتم فروردین سال 1395 افزایش نشان می دهد.
همچنین تراز سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در دو سال قبل (سوم اردیبهشت 93 و 94) 33 سانتی متر افزایش نشان می دهد.
دریاچه ارومیه یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین زیست‌بوم‌های ایران است. این دریاچه بزرگ‌ترین دریاچه داخلی کشور بوده و به دلیل برخورداری از ارزش‌های بی‌نظیر طبیعی و اکولوژیک به عنوان پارک ملی، سایت رامسر و ذخیره‌گاه زیست‌کره در یونسکو به ثبت رسیده است.
در یک دهه گذشته، علاوه بر کاهش نزولات جوی و بروز خشکسالی‌های پیاپی، افزایش طرح‌های توسعه و بهره‌برداری از آب جهت مصارف کشاورزی، صنعتی و غیره منجر به کاهش جریانات ورودی آب به دریاچه شده است. همچنین احداث بزرگراه شهید کلانتری از میان دریاچه نیز شرایط هیدرودینامیک آن را تحت تاثیر قرار داده است.

علاوه بر پر آب تر شدن قسمت شمالی دریاچه بخش هایی از قسمت جنوبی نیز که تا آذرماه سال گذشته کاملا خشک بود هم اکنون دارای آب می باشد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی 

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117300&Serv=2&SGr=25 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم