کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

آمادگی کامل استان قم برای ایجاد رابطه گردشگری با کشور چین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم اعلام آمادگی کامل برای ایجاد رابطه گردشگری و فرهنگی با کشور چین کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، عیسی رضایی در دیدار با شیخ ابراهیم، رهبر شیعیان در لینشا یکی از شهرهای چین اظهارکرد: راهکارهای ایجاد رابطه گردشگری دوطرفه و احداث مراکز اقامتی در قم باید بررسی شود تا از ظرفیت ها بهره برد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم افزود: استان قم با داشتن 10 هزار تخت، نیاز به ساخت هتل دارد لذا بر اساس تمایل سرمایه گذاران زمینه ساخت و ساز مراکز اقامتی در این استان را فراهم خواهیم کرد. ضمن اینکه بلوار پیامبر اعظم(ص) با مشارکت شهرداری آماده بهره برداری بخش خصوصی است.

 

رضایی اشاره به موقعیت زیارتی و مذهبی شهر مقدس قم گفت: سالانه شاهد حضور بسیاری از زائران ایرانی و خارجی در این استان هستیم از این رو درصدد رفع نیازهای اقامتی، تفریحی و گردشگری آنان هستیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم افزود: در استان قم اماکن تاریخی بسیاری از جمله تیمچه بازار، خانه های تاریخی، کاروانسراهای تاریخی وجود دارد که نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

 

وی با بیان اینکه می توان صنایع دستی استان قم را در کشورهای دیگر به نمایش گذاشت گفت: تعدادی از صنایع دستی این استان در سطح کشور شاخص است که می تواند در قالب نمایشگاه های موقت و دایمی در کشورهای خارجی برپا شود تا ضمن شناساندن این هنرهای دستی، مورد استفاده قرار گیرند.

 

در ادامه این دیدار شیخ ابراهیم رهبر شیعیان لینشا با تاکید بر ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در استان قم گفت: سرمایه گذاران لینشا علاقمند به حضور در این استان و ساخت هتل های اقامتی هستند تا بتوانند رابطه اقتصادی و دینی را فراهم سازند.

 

وی به علت نزدیکی مذهبی استان قم و لینشا خواستار امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی شد و گفت: اطلاعات نحوه سرمایه گذاری در استان قم ارائه شود تا بتوان با گسترش تعاملات زمینه حضور هیات تجاری را فراهم ساخت.

منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )

http://isna.ir/fa/news/95020703854/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم