کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ثبت و تعیین حریم ۵۰ اثر در سال ۹۴

معاون میراث فرهنگی خراسان جنوبی خبر داد:

معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی از ثبت و تعیین حریم 50 اثر در سال 94 خبر داد. به گفته وی، برای حفاظت از محوطه‌های و آثار تاریخی قرار است تعداد بیشتری از آثار تاریخی در سال جدید ثبت و تعیین حریم شوند.

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی -  با توجه به اینکه ثبت و به ویژه تعیین حرایم آثار و محوطه‌های میراث فرهنگی، عامل مهم در جلوگیری از تخریب مواریث فرهنگی به شمار می رود، استان های کشور سعی در تعیین حرایم آثار برای حفاظت هرچه بهتر آثار تاریخی دارند. معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی معتقد است، این اداره کل در حوزه ثبت میراث طبیعی، غیرمنقول و تعیین حریم به عنوان یکی از استان های برتر سال 94 انتخاب شده است.

«علی شریعتی منش» معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اهمیت ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تلاش کرده است درجهت ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی اقدامات موثری انجام دهد.
اوگفت: از همین رو اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه ثبت میراث طبیعی، غیرمنقول و تعیین حریم به عنوان یکی از استان های برتر سال 94 انتخاب شده است.
شریعتی منش تاکید کرد: در سال 94 تعداد 50 اثراز استان خراسان جنوبی در فهرست میراث فرهنگی کشور ثبت و تعیین حریم شده اند که این اتفاق موجب حفاظت و نگهداری بیشتر، در کالبد و منظر بناهای تاریخی شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: طبق پیش بینی های انجام گرفته در نظر داریم تعداد بیشتری از بناها محوطه‌ها ، میراث طبیعی ،میراث منقول و میراث معنوی را در سال 95 در فهرست میراث ملی کشور به ثبت برسانیم.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی 

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117321&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم