جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

میراث فرهنگی و گردشگری مازندران در هفته ای که گذشت

مهم ترین عناوین خبرهای مرتبط با گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در هفته ای که گذشت در این گزارش مرور می کنیم.

خواهر خواندگی بابلسر

خواهر خواندگی بابلسر با شهر گائتا ایتالیا مهمترین خبراین حوزه بود.

پیوند خواهرخواندگی میان شهر ساحلی گائتا در 170 کیلومتری جنوب شهر رم و بابلسر در استان مازندران ایران به امضا رسید.

در مراسم افتتاح نهمین دوره از نمایشگاه بین المللی اقتصاد دریا با عنوان 'Yacht Med Festival ' که در شهر گائتا با حضورابراهیم رضایی بابادی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و برخی مقامات ایتالیایی برگزار شد، پیوند خواهر خواندگی میان شهرهای بابلسر و گائتا به امضا رسید.

شهر ساحلی گائتا واقع در استان مرکزی لاتزیو ایتالیا است و بیش از 20 هزار نفر جمعیت دارد. بابلسر نیز واقع در استان مازندران بیش از 120 هزار نفر جمعیت دارد.

جشنواره سیب در چهاردانگه

برگزاری جشنواره سیب در چهاردانگه ساری  دیگر رویداد جذاب این هفته بود.

 بخشدار چهاردانگه از برگزاری جشنواره سیب در شهریور ماه امسال خبرداد.

اسماعیل امینی اظهار کرد: هزار هکتار از باغ‌های چهاردانگه زیر کشت گونه‌های سیاه ریشه است.

سیب گالا، دورنگ، گرانی اسمیت، آلبالوی مجاری، گیلاس، گلابی، ازگیل و غیره انواع سیاه ریشه است که در چهاردانگه کاشت می‌شود.

محصول باغ‌های چهاردانگه به سراسر کشور مانند استان‌های تهران، فارس، خراسان، کرمان و همچنین کشورهای حاشیه دریای مازندران و کشور عراق صادر می‌شود.

ساختار آب و هوایی منطقه به گونه‌ای است که سیب تولیدی باغ‌های چهاردانگه، بیشترین ماندگاری را دارد و از کمترین سم برای تولید این محصول استفاده می‌شود و می‌توان اعلام کرد که محصولی ارگانیک است.

سفیر سوئیس به ساری

سفیر سوئیس به ساری سفر می‌کند تا از نزدیک در جریان فرصت‌های سرمایه‌گذاری مرکز استان قرار گیرد.

این خبری بود که محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با سفر سوئیس بیان کرد.

وی درباره مسائل مطرح‌ شده در این دیدار اظهار کرد: با توجه به امضای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها زمینه سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی سوئیس در مازندران به‌ ویژه شهرستان ساری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ساری و میاندورود گفت: سفیر سوئیس ضمن استقبال از فعالیت اقتصادی در استان مازندران اعلام کرد که به‌زودی به ساری سفر می‎کند تا از نزدیک در جریان فرصت‌های سرمایه‌گذاری مرکز استان قرار گیرد.

فراخوان نمایشگاه بین المللی صنایع دستی

در این هفته فراخوان فرم دعوت  مشارکت در بیست و ششمین نمایشگاه ملی و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی که قرار است   5 تا 10خرداد ماه 95 در شبستان مصلی تهران برگزار شود برای اطلاع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی و هنرهای سنتی بر روی سایت قرار گرفت . مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام کرد که علاقمندان به حضور در این نمایشگاه تا تاریخ 11 اردیبهشت ماه جاری فرصت دارند تا با تکمیل فرم و ارسال آن به معاونت صنایع دستی از این فرصت برای معرفی خود و دست ساخته های هنریشان استفاده کنند.

دلاور بزرگ نیا گفت :تولید کالاهای صرفاً  ایرانی و ارایه محصول با بسته بندی مناسب از جمله شرایط اختصاصی حضور در یست و ششمین نمایشگاه ملی و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در تهران است.

نخستین جشن بزرگ سلام

نخستین جشن بزرگ سلام جهت احیای سنت ها و آیین های مازندران در پارک ملل ساری برگزار شد .

این جشنواره با برنامه‌ های متنوعی همچون شعرخوانی و آواز تبری و گروه های آیینی استان مازندران ، تخم‌ مرغ جنکی ، موسیقی بومی و محلی ، بازارچه ی صنایع دستی و غذاهای محلی …همراه بود .

منبع خبر : میراث فرهنگی و گردشگری مازندران 

http://www.mchto.ir/content/view/853 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم