کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

تقویت اماکن گردشگری هرمزگان با اعمال صحیح اصول مناسب سازی

رییس دبیرخانه ستاد مناسب ‌سازی کشور گفت: با توجه به شرایط توریستی و گردشگری در استان می‌توان با اعمال صحیح اصول مناسب سازی اماکن شهری جنبه گردشگری و توریستی شهر بندرعباس و استان هرمزگان را تقویت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج فارس، ابراهیم کاظمی مومن سرایی در اولین جلسه ستاد مناسب سازی اماکن عمومی استان هرمزگان در سال جاری، با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در ستاد مناسب سازی کشور از تبدیل بحث مناسب سازی از شکل آیین نامه اجرایی به قانون خبر داد و افزود: مناسب سازی در جایگاه آئین نامه اجرایی دومین ماده قانون جامع حمایت از حقوق معلولین قرار داشت که در حال حاضر جایگاه ویژه تری پیدا کرده و به صورت قانون در آمده است.

وی همچنین از اجرای پروژه‌ای در سال 95 برای بررسی وضعیت شهرداری‌ها از سوی ستاد مناسب سازی کشور و انجام ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها براساس میزان عملکرد در بحث مناسب سازی در سال 94 خبر داد و افزود: لازم است با پیگیری استانداری و ابلاغ به فرمانداران مناسب‌سازی اماکن، معابر و فضاهای شهری در تمامی استان تبدیل به دغدغه شود.

وی ادامه داد: با توجه به تعاملات و پیگیری های صورت گرفته مقرر شده ردیف بودجه‌ای برای مناسب سازی در دستگاه ها لحاظ شود و لازم است ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در راستای بودجه‌های مصوب سالانه خود مناسب‌سازی اماکن و ساختمان‌ها را رعایت کنند.

رییس دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور به جایگاه خاص جغرافیایی و جاذبه های گردشگری هرمزگان اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط توریستی و گردشگری در استان می توان با اعمال صحیح اصول مناسب سازی اماکن شهری جنبه گردشگری و توریستی شهر بندرعباس و استان هرمزگان را تقویت کرد.

کاظمی مومن سرایی در خصوص پیگیری و حمایت از طرح‌ها‌، پیشنهادات و مشکلات مطرح شده از سوی انجمن‌های معلولین در استان قول همکاری و مساعدت داد و اضافه کرد: همکاری بیشتر صدا و سیما در بحث فرهنگ سازی و پیگیری شهرداری در خصوص عدم صدور مجوز پایان کار اماکن عمومی که استاندار‌دهای مناسب برای معلولان را ندارند، ضروری است.

منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) 

http://isna.ir/fa/news/95021911127/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم