کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

عرضه ۵۳ عنوان کتاب جدید حوزه میراث فرهنگی در نمایشگاه کتاب

پژوهشگاه میراث فرهنگی امسال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۴۰ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف حوزه میراث فرهنگی را عرضه کرده که ۵۳ عنوان آن در سال ۹۴ چاپ شده است.
ملیحه مهدی آبادی، مدیر اسناد، کتابخانه و انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی به خبرنگار مهر گفت: امسال در غرفه ۶۷ سالن ۱۰۷ بخش کتاب‌های دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی کتاب حضور داریم در این نمایشگاه ۱۴۰ عنوان کتاب در زمینه‌های میراث فرهنگی، مردم شناسی، باستان‌شناسی، ابنیه و بافت، حفاظت و مرمت و هنرهای سنتی عرضه شده است که ۵۳ کتاب آن مانند کتاب روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه در حوزه اسناد میراث فرهنگی در سال گذشته چاپ شد.

وی ادامه داد: برخی از این کتاب‌ها مانند باغ ایرانی تجدید چاپ شده و برخی دیگر به صورت مشارکتی منتشر شده اند مانند پیداش باغ آسمانی. کتاب کاوش‌های قره تپه قمرود از آقای کابلی نیز در سال ۹۴ چاپ شد همچنین در حوزه مرمت ابنیه نیز مجموعه مقالات همایش های اول و دوم و در حوزه متون، کتاب یادمان های تاریخی  تخت فولاد به چاپ رسید در حوزه حفاظت ابنیه  هم کتاب مجموعه مقالات اولین همایش بین المللی دستکند را چاپ کردیم که همگی آنها در نمایشگاه کتاب نیز عرضه شده است.

مهدی آبادی بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته با استقبال بیشتری از سوی مخاطبان رو به رو بودیم و بیشتر مخاطبان ما دانشجویان هستند. سال گذشته مخاطب کمتری داشتیم چون جای نامناسبی برای غرفه در نظر گرفته شده بود و تعداد کتاب‌های تازه منتشر شده هم کم بود. اگر چه سال گذشته پژوهشگاه دارای یک غرفه مستقل بود اما فروش کمتری نسبت به امسال داشتیم.

مدیر اسناد، کتابخانه و انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی تصریح کرد: برای غرفه انتشارات میراث فرهنگی، ۲۰ متر فضا درخواست داده بودیم اما یک غرفه ده متری در اختیارمان قرار دادند بنابراین از آنجا که فضای غرفه کوچک است، برنامه‌های جانبی مانند نشست برگزار نمی کنیم از سوی دیگر هفته میراث فرهنگی نزدیک است و تراکم کارهایمان نیز زیاد شده است.

مدیر اسناد، کتابخانه و انتشارات پژوهشگاه گفت: در اوایل سال ۹۴ پیش بینی کردیم که ۲۰ کتاب را به چاپ برسانیم اما از لحاظ کمی با ۲۰۵ درصد رشد مواجه شدیم چون آقای بهشتی به همه اعلام کردند که شاید پژوهشگاه از نظر مالی در مضیغه باشد اما هیچ محدودیتی برای انتشار کتاب وجود ندارد. بنابراین در سال گذشته هیچ کتابی روی زمین نماند که منتشر نشده باشد مگر آنها که مراحل داوریشان انجام نشده بود.

وی با بیان اینکه کتاب «علم معانی در زبان فارسی» قبل از نمایشگاه کتاب چاپ شد افزود: اکنون نیز تعداد شش کتاب در دست چاپ داریم اما به نمایشگاه نمی‌رسند. مانند کتاب کاوش‌های تپه گسر از آقای عباس علیزاده و میراث دریانوردان خلیج فارس در بنادر چین نوشته دکتر وثوقی استاد تاریخ دانشگاه تهران.

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3655304/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم