جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

سروهای کهنسال قاین در فهرست میراث طبیعی- ملی ثبت شدند

تهران - ایرنا - پرونده سروهای کهنسال نوغاب پسکوه قاین در استان خراسان جنوبی در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.
سروهای کهنسال قاین در فهرست میراث طبیعی- ملی ثبت شدند
به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ پرونده پیشنهاد ثبت سروهای کهنسال نوغاب پسکوه قاین در جلسه کمیته ثبت و حریم میراث طبیعی مورد تایید کارشناسان قرار گرفت و در فهرست آثار طبیعی ملی ثبت شد. 
زهرا رضایی ملکوتی کارشناس ثبت میراث طبیعی استان خراسان جنوبی در این خصوص گفت: در فاصله 5/1 کیلومتری از مرکز روستای نوغاب پسکوه سه سرو کهنسال بسیار زیبا وجود دارد که از فاصله دور قابل مشاهده اند. این درختان در شکل ظاهری سالم بنظر رسیده و کاملا' شاداب هستند.
وی گفت:مردم در گذشته علاوه بر برگزاری مراسم مذهبی خاص در پای این درختان هر هفته چهارشنبه ها به این منطقه می آمدند و نذری می پختند همچنین ایام عزاداری ماه محرم از شاخه و برگ های این درختان جهت بستن عَلَم استفاده می کردند. 
به گفته ملکوتی، همچنین وجود 2 امامزاده در روستاهای مجاور روستای نوغاب پسکوه باعث شده در طول سال به ویژه در ماه های محرم و صفر، فصل تابستان و تعطیلات نوروز این روستا پذیرای کاروان های سیاحتی و زیارتی از مسافران و گردشگران باشد که این افراد پس از زیارت امامزاده ها در حسینیه روستای نوغاب پسکوه اسکان می یابند و برای دیدن درختان سرو به این منطقه سفر می کنند. 

وی افزود: این درختان کهنسال به لحاظ وضعیت ظاهری کاملا' شاداب و سبز می باشد و تاج پوشش زیبای آنها به همراه قطور بودن تنه و وجود فضای باز در اطراف آن موجب شده است تا از جاده دسترسی قابل مشاهده باشند. 

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 

http://www.irna.ir/fa/News/82070022/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم