کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

سعدآباد نیمه شعبان میزبان ۲۰ هزار گردشگر بود

سعدآباد نیمه شعبان میزبان ۲۰ هزار گردشگر بود
محمد حیدری، مدیر روابط عمومی مجموعه سعدآباد با اعلام این مطلب گفت: دوم خرداد همزمان با نیمه شعبان، مجموعه سعدآباد به صورت رایگان پذیرای مردم بود که بیش از 20 هزار نفر وارد فضای سبز مجموعه شدند و 160 هزارنفر بازدید از موزه‌های سعدآباد صورت گرفت که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.
او با اشاره به تعطیلی مجموعه سعدآباد به دلیل میزبانی میهمانان ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت ماه که مصادف با روز جهانی موزه و شروع هفته میراث فرهنگی بود، افزود: به این دلیل مردم نتوانستند از فرصت ایجاد شده برای بازدید رایگان (براساس اعلام از سوی معاونت گردشگری و اداره کل امور موزه ها) بهره‌مند شوند، به همین دلیل با دستور مدیر مجموعه سعدآباد، برای ارج نهادن به مردم فرهنگ‌دوست و بازدیدکنندگان، روز یکشنبه دوم خرداد ٩٥، در روز نیمه شعبان، بازدید از همه موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برای گردشگران داخلی رایگان بود که با استقبال بی نظیر بازدیدکنندگان مواجه شد.
خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه در گزارشی از اعتراض برخی راهنمایان تور درباره‌ی این نوع اعلام مجموعه سعدآباد برای رایگان بودن بازدید در نیمه شعبان و تبعیضی که بین گردشگران داخلی و خارجی در این زمینه رخ د اده بود، خبر داد.
راهنمایان تور براساس اعلام مسئولان سعدآباد چند روز قبل از نیمه‌شعبان، با توجه به تجربه‌ای که راهنمایان گردشگران خارجی در زمان رایگان بودن موزه‌ها در کشور داشتند، توقع داشتند در روز اعلام شده مبنی بر رایگان بودن مجموعه سعدآباد، گروه‌های مختلف گردشگران خارجی نیز به مجموعه تاریخی سعدآباد مراجعه کردند، اما آن‌ها در حرکتی غافلگیرانه مجبور شدند برای ورود به مجموعه بلیت تهیه کنند.
اتفاقی که با توجه به توضیح روابط عمومی درباره رایگان بودن مجموعه فقط برای گردشگران داخلی؛ بازدیدکنندگان خارجی شامل هدیه روز نیمه شعبان نمی‌شدند و برای ورود به محوطه سعدآباد، 15 هزار تومان پرداخت کردند و حتی برای بازدید از هر کاخ، بلیت 8 و 15 هزار تومانی تهیه می‌کردند.

بی‌اطلاعی برخی راهنمایان تور از این تصمیم سعدآباد نیز مشکلاتی را در پی داشت و آن‌ها را غافلگیر کرد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی 

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117472&Serv=2&SGr=24 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم