کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

۶۰۰ تشکل در حوزه میراث فرهنگی در سطح کشور وجود دارد

زنجان- مدیرکل دفتر مجامع و تشکل‌های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: ۶۰۰ تشکل در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سطح کشور وجود دارد.
 به گزارش خبرنگار مهر، حسین الله بداشتی ظهر سه شنبه در نخستین جلسه  تخصصی مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد درزمینه صنایع‌دستی شمال غرب کشور در محل دانشگاه زنجان،  از راه‌اندازی خانه تشکل‌های مردم‌نهاد در ۱۴ استان کشور خبر داد. 

وی بابیان اینکه  تشکل‌های مردم‌نهاد باید به توانمندی‌های خاصی دست یابند، ادامه داد: تشکل‌ها مردم‌نهاد باید در دو حوزه عمومی و تخصصی به توانمندی‌هایی ازجمله برنامه‌ریزی، پروژه نویسی و بازاریابی و توان حل مسئله دست یابند.

بداشتی با اشاره به اینکه برنامه‌های مختلفی انجام‌شده و با برگزاری نشست‌های تخصصی گامی درزمینه حل مشکلات برداشته‌شده است، افزود: در برنامه‌ریزی‌ها برای استفاده از نظرات تشکل‌ها نیز تدابیری صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری گفت: با توانمندی تشکل‌ها، دولت می‌تواند در واگذاری برخی وظایف خود به بخش خصوصی، آنها را در اولویت قرار دهد، بنابراین توصیه می‌شود تشکل‌ها نیز برای حفظ رویه خود در پی کسب درآمد بوده و درآمد خود را برای رسیدن به اهداف هزینه کنند.

بداشتی به وجود ۶۰۰ تشکل در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سطح کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از این تشکل‌ها غیرفعال هستند و باید بتوان این نهادهای را به‌سرعت فعال کرد.

وی گفت: در راستای بهبود وضعیت تشکل‌ها، «خانه تشکل‌ها» نیز راه‌اندازی شد و برنامه‌ریزی‌هایی نیز برای افزایش فعالیت آنها انجام‌شده و لازم است مسئولان از حمایت‌ها خود دریغ نکنند.

بداشتی  افزود: امیدواریم  با حمایت‌های صورت گرفته خانه تشکل‌ها بتوانند فعال‌تر وارد عرصه شده و با استفاده از تجربیات مراکز علمی و آگاه‌سازی جامعه فعالیت‌های خود را انجام دهند.                        

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3673481/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم