جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

طبیعت بکر و زیبای ایلام قابلیت جذب گردشگر به شکل طبیعت گردی دارد

ایلام-مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام گفت: طبیعت بکر و زیبای استان ایلام قابلیت جذب گردشگر به شکل طبیعت گردی را دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده گفت: طبیعت گردی پدیده ای نوین است که انگیزه اصلی آن گردشگری، مشاهده و لذت از طبیعت و پدیده ها و چشم اندازهای طبیعی و فرهنگی است و از آن می توان به مثابه یکی از منابع جدید درآمد در راستای توسعه پایدار نام برد.

وی افزود: شرایط اقلیمی بسیار متنوع سرزمین ایران و همچنین استان ایلام منظرگاه های طبیعی گوناگونی را خلق کرده که اگر به درستی به جهانیان معرفی شود می تواند استان ایلام را به یکی از قطب های بزرگ گردشگری به ویژه طبیعت گردی تبدیل شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام بیان داشت: با افزایش آگاهی های مردم از فواید و اثرات مثبت تجربه مستقیم طبیعت، اهمیت طبیعت گردی بیشتر می شود.

وی عنوان کرد: طبیعت گردی به تنوع زیستی ارزش اقتصادی می دهد و طبیعت گردهایی که همه ساله به مناطق جذاب مسافرت می کنند میلیون ها دلار ارز به کشور میزبان وارد و برای بسیاری از مردم محلی اشتغال ایجاد می کنند.

شنبه زاده در پایان ادامه داد: استان ایلام این سرزمین رویایی در غرب سرافراز واقع شده که باید اذعان داشت که عروس دردانه زاگرس است، دره های شگفت انگیز، رودها و آبشارهای زیبا، غارهای بی نظیر ، کوه های سر به فلک کشیده، اقلیم های متنوع آب و هوایی، همجواری دیدنی کوه و دشت، سادگی هزار رنگ طبیعت وحشی، صداقت فرهنگ و هنر، چشم اندازهای بدیع ایلام، سرزمین رنگها را به شاهکار خلقت ایران تبدیل کرده است.  

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3674503/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم