جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

جشنواره سفره ایرانی با طعم غذاهای سنتی اردبیل

غذاهای بومی و محلی و آداب و رسوم سنتی استان اردبیل در جشنواره منطقه‌ای "سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" معرفی می‌شود.
به گزارش ایسنا، معاون گردشگری استان در این جلسه با اشاره به تنوع غذایی اقلیم‌های مختلف با فرهنگ‌های گوناگون کشورمان و تبدیل آن به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف کشور در صورت احصاء و معرفی شایسته آن، گفت: براین اساس جشنواره "سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" از 23 تیر تا 10 دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

قادر تقی‌زاده با بیان اینکه استان‌ها به هشت منطقه فرهنگی و اقلیمی برای برگزاری جشنواره منطقه‌ای غذا تقسیم‌بندی شده‌اند، اظهار کرد: در این تقسیم‌بندی، استان‌های زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل به عنوان استان‌های منطقه دو در نظر گرفته شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه زمان و مکان برگزاری جشنواره منطقه دو، از 13 تا 15 مرداد ماه در شهر تبریز تعیین شده است، یادآور شد: مدت زمان اجرای هر جشنواره منطقه‌ای سه روز خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه به برگزاری این جشنواره در فضایی مناسب و گردشگرپذیر با همکاری بخش خصوصی و تشکیل کمیته علمی و اجرایی جشنواره‌ها با استفاده از متخصصان نخبه و برجسته تأکید شده است، افزود: در این جشنواره تمامی موضوعات و محورهای مربوط به غذا از جمله کتاب‌های چاپ شده در مورد غذاهای بومی و محلی استان، نحوه پخت غذا، آداب و رسوم سنتی، برنامه‌های آئینی غذا، سفره‌آرایی، انواع غذاهای سنتی و صنایع دستی مربوط به پذیرایی و حتی لباس‌های بومی و محلی معرفی می‌شود.

تقی‌زاده با اشاره به برگزاری کارگاه‌های علمی با موضوع گردشگری و خوراک ایرانی و ظرفیت‌های موجود در کنار این جشنواره، بیان کرد: در پایان جشنواره، استان و منطقه برتر از لحاظ بهترین غذا، آشپز و محل غرفه غذا، نحوه معرفی غذاهای بومی و محلی، سفره آرایی، آداب و رسوم سنتی و آئین‌های اجرایی غذا انتخاب شده و پس از آن برای رقابتی دیگر به جشنواره ملی راه می‌یابند.

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا 

http://www.isna.ir/news/95031711637/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم