کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

طرح های نوین عملیاتی حوزه صنایع دستی استان سمنان حمایت می شوند

سمنان - معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: از طرح‌های نوین عملیاتی در حوزه صنایع دستی استان حمایت میشود.
جعفر صفاخواه در گفت و گو با خبرنگار مهر به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی اظهار داشت: با هدف ترویج و توسعه صنایع‌دستی استان و حمایت از هنرمندان صنایع دستی، از طرح‌های نوین با ارائه تسهیلات، کمک‌های کارشناسی، تجهیز و واگذاری فضای مورد نیاز حمایت می‌شود.

وی از جمله برنامه‌های انجام شده به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی را برگزاری نشست صمیمانه شماری از هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان سمنان با فرماندار سمنان اعلام کرد و گفت: هنرمندان در این نشست خواستار حفظ خانه صنایع دستی شریف واقفی شدند.

صفاخواه از واگذاری ساختمان تولیدی- آموزشی صنایع‌دستی تویه دروار دامغان به بخش خصوصی خبر داد و افزود: این ساختمان با هدف اشتغالزایی برای جوانان به خصوص بانوان خانه دار تویه دروار و احیای صنایع‌دستی این منطقه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه حداقل۱۰ خانم خانه‌دار در تویه‌دروار به تولید صنایع دستی اشتغال دارند، گفت: قرار است در این مرکز جاجیم و گبه تولید شود.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برگزاری نمایشگاه نگارگری در موزه گرمابه پهنه سمنان نیز خبر داد و افزود: به همین مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی، هنرمندان صنایع دستی استان در نمایشگاه دانشکده هنر سمنان نیز شرکت کردند.

حدود پنج هزار هنرمند صنایع دستی در استان سمنان مشغول فعالیت هستند.

امروز، بیستم خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3681454/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم