جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

25 هزار گردشگر خارجی از آثار تاریخی کاشان دیدن کردند

کاشان - ایرنا - مسئول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان گفت: از ابتدای اردیبهشت امسال تاکنون 25 هزار و 292 گردشگر خارجی از آثار تاریخی این شهرستان دیدن کردند.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان، علیرضا عبدالله زاده اظهار کرد: بیشتر گردشگران از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آلبانی، اسلواکی و کشورهای آسیایی ژاپن و چین بوده اند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در این مدت 414 هزار و 593 گردشگر داخلی نیز از آثار تاریخی شهرستان کاشان دیدن کرده اند.
مسئول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان افزود: آمار ورود گردشگران داخلی و خارجی به شهرستان کاشان در این مدت در مدت مشابه با سال قبل 14 درصد افزایش داشته است.
عبدالله زاده با بیان این که باغ فین کاشان به لحاظ شمار بازدید کننده رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: خانه های تاریخی طباطبایی، بروجردی، تپه های سیلک، خانه عباسیان، موزه ملی و حمام سلطان امیراحمد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.
بیش از یکهزار و 600 اثر تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که از این تعداد تاکنون 313 بنای تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و از این تعداد 80 خانه، 37 بقعه متبرکه، 20 تپه و محوطه باستانی، 28 آب انبار، 17 کاروانسرا، قلعه و تیمچه، هفت حمام، 31 مسجد و 79 اثر از سایر بناهای شهرستان به ثبت رسیده است. 
باغ تاریخی فین کاشان در سال 1390 به همراه هشت باغ دیگر به عنوان «باغ ایرانی» در فهرست یونسکو به ثبت جهانی رسید.
شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی هر ساله از اوایل اردیبهشت ماه برای بازدید از آیین سنتی گلابگیری و نیز جاذبه های تاریخی و گردشگری به کاشان سفر می کنند. 
سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان کاشان 2 هزار و 100 هکتار است که از این طریق برای 13 هزار و 500 خانوار اشتغال فصلی ایجاد شده و درآمد حاصل تولید گل محمدی بالغ بر 560 میلیارد ریال است. 
یکهزار و 500 واحد گلابگیری سنتی در کاشان وجود دارد که براساس اعلام کارشناسان جهاد کشاورزی از هر هکتار سطح زیر کشت گل محمدی حدود چهارهزار و 300 کیلوگرم گل محمدی برداشت و سالانه 15 هزار تن گلاب سنگین در این واحدها تولید می‌شود. 

برداشت گل محمدی در کاشان از اواسط فروردین از بخش مرکزی آغاز و تا پایان خردادماه در بخش قمصر، نیاسر و برزک ادامه دارد.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 

http://www.irna.ir/fa/News/82107856/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم