جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

حمام قلعه همدان برای حضور مردم آماده شد

تهران- ایرنا- حمام تاریخی قلعه همدان پس از تحویل به بخش خصوصی پس از ماه مبارک رمضان آماده ورود و پذیرایی از مردم خواهد بود.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی صندوق احیا، بهره بردار بخش خصوصی حمام تاریخی قلعه همدان در حضور کارشناسان صندوق احیا و نمایندگان میراث فرهنگی استان همدان، پس از انجام ارزیابی اولیه از شرایط فعلی بنا، این مجموعه را برای احیاء و بهره برداری تحویل گرفت.

مزایده واگذاری بنای تاریخی حمام تاریخی قلعه همدان پیشتر توسط صندوق احیا برگزار و برنده این مزایده در اسفند ماه سال گذشته مشخص شده بود. 

صندوق احیا در ادامه نیز بر مراحل مرمت، احیا و بهره برداری از این بنای تاریخی نظارت خواهد داشت.

بر اساس قرارداد منعقد شده مراحل مرمت و آماده سازی این بنا یک ماه ادامه خواهد داشت و بدین ترتیب بعد از ماه مبارک رمضان درهای آن به روی گردشگران و شهروندان همدانی با کاربری پذیرایی گشوده خواهد شد.

حمام قلعه یکی از زیباترین حمام‌ های استان همدان است که با معماری ایرانی اسلامی در این شهر واقع شده است. حمام قدیمی قلعه معروف به حمام حاج محمد سعید در یکی از محله‌ های قدیمی و اصیل همدان به نام محله قلعه یا قاشق تراشان واقع در خیابان شریعتی قرار گرفته ‌است. این حمام احتمالاً در اواخر دوره قاجار بنا شده و دارای مساحتی حدود یکهزار و 500 مترمربع است.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 

http://www.irna.ir/fa/News/82109496/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم