کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

توسعه همکاری‌های ایران و بنگلادش در زمینه گردشگری مذهبی و زیارتی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سفیر بنگلادش در تهران بر توسعه همکاری های ایران و بنگلادش در زمینه گردشگری مذهبی و زیارتی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با مجیبر رحمان بویان سفیر جدید بنگلادش در تهران با اشاره به فضای جدید پس از اجرای برجام و لغو تحریم های ناعادلانه، گفت: با توجه با اشتراکات فرهنگی و دینی دو کشور، زمینه توسعه همکاری ها در تمامی ابعاد بین ایران و بنگلادش وجود دارد.

وی با بیان اینکه حجم مبادلات اقتصادی دو کشور در حال حاضر قابل توجه نیست، یادآور شد: باید با استفاده از ظرفیتهای متقابل ایران و بنگلادش، در یک دوره ۵ ساله حجم مبادلات دو کشور را افزایش دهیم.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیتهای گردشگری در فرآیند توسعه فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، مورد توجه جدی دولت است، یادآور شد: براساس سند چشم انداز ۲۰ ساله، آمار فعلی گردشگران ورودی به ایران که ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است طی ۱۰ سال آینده باید به ۲۰ میلیون نفر برسد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به اشتراکات مذهبی و دینی بین مردم دو کشور، ما می توانیم امکانات مناسبی را در بخش گردشگری مذهبی و زیارتی در اختیار مردم بنگلادش قرار دهیم.

سلطانی فر اضافه کرد: همچنین با توجه به وجود توان کارشناسی و فنی ایران در زمینه میراث فرهنگی، امکان انتقال تجربیات در زمینه کاوش، مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و فرهنگی به متخصصان کشور بنگلادش وجود دارد.

وی گفت: همکاری های موزه ای، برگزاری نمایشگاههایی از آثار موزه ای ایران و بنگلادش در دو کشور و همچنین برگزاری هفته های فرهنگی از دیگر زمینه های افزایش همکاری بین دو کشور است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه تولیدات صنایع دستی بنگلادش جایگاه ویژه ای دارد، تصریح کرد: ایران در کنار چین و هند، سه قدرت بزرگ تولید کننده صنایع دستی در جهان هستند و ما در این حوزه نیز آمادگی انتقال تجربیات به هنرمندان و صنعتگران کشور بنگلادش را داریم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: زمینه های همکاری در تمامی بخش ها بین دو کشور وجود دارد.

استفاده از دانش و تجربه ایران برای توسعه گردشگری بنگلادش

در ادامه این دیدار مجیبر رحمان بویان سفیر جدید بنگلادش در تهران با بیان اینکه مردم دو کشور تمایل مثبتی به یکدیگر دارند، تصریح کرد: تعاملات بسیار زیادی از گذشته بین دو کشور وجود داشته است و همچنین ایران و بنگلادش دارای ابعاد فرهنگی مشترک هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط و فضای جدید که در جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است، بنگلادش علاقه مند به توسعه روابط در تمامی زمینه ها با این کشور است.

سفیر بنگلادش در تهران اضافه کرد: در چند ماه گذشته هیاتهای تجاری دو کشور به ایران و بنگلادش سفر کرده اند و با فرصتهای کسب و کار و افزایش تعاملات آشنا شده اند.

رحمان بویان تصریح کرد: با توجه به وجود اماکن و مقاصد گردشگری که در بنگلادش وجود دارد ما می توانیم از دانش و تجربه ایران در زمینه توسعه گردشگری کشورمان بهره مند شویم.

وی تاکید کرد: ایران برای بسیاری از مردم بنگلادش مقصدی جذاب است و باید شرایط افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور فراهم شود.

منبع خبر : خبرگزاری مهر  

http://www.mehrnews.com/news/3683817/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم