جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

۲۰ سند تاریخی موزه شاهرود مرمت شد

شاهرود - مسئول واحد حفاظت و مرمت اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بیش از ۲۰ سند تاریخی موجود در موزه شاهرود مرمت شد.
راضیه طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به مرمت  ۲۰ سند تاریخی در موزه شاهرود افزود: سه طومار، ۱۵ سند، تعدادی وقف نامه، سند ازدواج و مبایعه نامه موجود در موزه شاهرود در یک ماه گذشته مرمت شدند.

وی با بیان اینکه این اسناد مربوط به دوره قاجار و پهلوی هستند، گفت:  این اسناد دارای مهرهای مختلف در سطح آثار هستند و به دلیل شرایط نامساعد نگهداری و مرمت های غیراصولی دچار آسیب های فراوانی شده بودند.

مسئول واحد حفاظت و مرمت اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: برای مرمت این سندها کار پاکسازی و  جداسازی مرمت ها و چسب های نامناسب پیشین با استفاده از ابزار مکانیکی و حلّال‌های مناسب و حرارت انجام شد.

طاهری گفت: پس از باز شدن مرمت‌های پیشین، با توجه به حساس بودن و نبودن جوهرها و مهرها با چسب و کاغذ مناسب، کار استحکام بخشی اسناد و بازسازی قسمت‌های کمبود صورت گرفت و با استفاده از پرس گرم و سرد، کار بسته بندی انجام شد.

ساختمان موزه شاهرود در سالهای ۱۳۰۶-۱۳۰۷ ه. ش به عنوان بلدیه بنا و به شماره ۱۸۸۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

موزه شاهرود دارای گنجینه آثار تاریخی و فرهنگی، باستان شناسی و مردم شناسی است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3711215/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم