کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

معاون گردشگری: زمان گشوده شدن سفره ایرانی فرا رسید

تهران-ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری، یعنی زمان گشوده شدن سفره ایرانی از 30 تیرماه جاری تا یکم مردادماه در شهرستان رامسر برگزار می شود.
به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، مرتضی رحمانی موحد اظهار کرد: با توجه به نیاز احساس شده در رابطه با احیای ظرفیت ها و معرفی آشپزی ایرانی با غذاهای بومی و سنتی و به کارگیری آن به عنوان امتیازی شاخص در توسعه صنعت گردشگری کشور، راه اندازی سلسله جشنواره های «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» متناسب با شرایط فرهنگی و اقلیمی 8 منطقه کشور در دستور کار قرار گرفت که نخستین نمونه آن در استان مازندران برگزار خواهد شد. 
وی با بیان اینکه پذیرای عموم هموطنان، علاقه مندان و فعالان حوزه گردشگری برای شرکت در جشنواره های تدارک دیده شده هستیم، افزود: جشنواره های آتی به ترتیب در شهرهای تبریز، کرمانشاه، مشهد، اصفهان، یزد، شیراز و اهواز برگزار خواهد شد.
رحمانی ادامه داد: در چارچوب رویدادهای پیش رو، ضمن معرفی غذاهای بومی و تبدیل آنها به جاذبه های جدید گردشگری کشور، مراکز پذیرایی و دیگر واحدها عرضه غذا را نیز متناسب با معیارهای مدرن درجه بندی و مقدمات جشنواره بزرگ ملی سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری فراهم شود. 
معاون گردشگری در ادامه اظهار داشت: امید است در آینده ای نزدیک درجه بندی های مورد نظر در تعیین قیمت غذای رستوران ها اثرگذار باشد و مخاطب مورد نظر آگاه شود که قرار است با چه کیفیت غذا و خدماتی روبه رو شود. 
رحمانی موحد خاطرنشان کرد: همچنین در پی این رویدادها مقرر شده آشپزها و رستوران های منتخب با دریافت لوح و تندیس افتخار ویژه جشنواره تقدیر شوند و به عنوان نمایندگان سفره ایرانی در نمایشگاه های بین المللی گردشگری حضور یابند. 

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد تا جشنواره های «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» صنعت غذای کشور را متحول نمایند و سبب تعمیق نگاه به ظرفیت های خوراک ایرانی و طی کردن فرآیند جهانی شدن در این زمینه شوند. 

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 

http://www.irna.ir/fa/News/82155564/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم