جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

عکس های گردشگری شانس برنده شدن دارند

داور بخش عکس جشنواره مشارکت ملی گردشگری بررسی تقابل رفتارهای انسان با جاذبه های گردشگری و جغرافیای مورد نظر را یکی از معیارهای سنجش و گزینش آثار برتر عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حسن غفاری عکاس پیشکسوت و داور سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با بیان اینکه محور اصلی گردشگری را انسان تشکیل می دهد؛ یاد آور شد: علاوه بر بررسی استانداردها و ویژگی های فنی در عکس ها، موضوع برقراری ارتباط و تقابل میان ابعاد ظرفیت های گردشگری کشور با رفتارهای انسان یکی از برتری های بررسی شده در آثار دریافتی به شمار می آیند.

وی با بیان اینکه تاثیر انسان در محیط پیرامون خود می تواند ارتقا یا تخریب جاذبه های گردشگری را در پی داشته باشد؛ افزود: بر این اساس آثار دریافتی می توانند در قالب عکس مستند اجتماعی انعکاس دهنده آثار منفی بهره برداری ناپایدار انسان، آسیب شناسی نوع سفر همانند آواره گردی – منظور از سفر بدون بهره مندی از تاسیسات گردشگری و تخریب محیط - و یا دستاوردهای مثبت آن همانند اشتغالزایی، حفاظت از طبیعت و نیز تقویت ارتباطات مردمی، صلح و آرامش باشد.

غفاری همچنین با تاکید بر اینکه سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد حلال برگزار شده است؛ خاطرنشان کرد: با این وجود در بخش عکس و فیلم گستره موضوع آثار وسیع تر در نظرگرفته شد؛ به گونه ای که افراد می توانند با نگاه همه جانبه ای در دو بخش عمومی و حرفه ای  در این رقابت شرکت نمایند.

داور سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری همچنین درباره روند ارزیابی و بررسی آثار گفت: ابتدا منطبق بر آیین نامه جشنواره که در سایت www.Irantourismfestival۳.com  در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است؛ عکس های دریافتی در دبیرخانه مورد نظر بررسی می گردد تا منطبق با معیارها و استانداردهای موجود گزینش شوند. پس از این اقدام آثار بدون نام به صورت کدبندی شده دراختیار داوران قرار می گیرند تا در مرحله اول به صورت انفرادی بررسی کارشناسی شوند.  طی مرحله آتی که به طور متوسط یک چهارم عکس های برتر گزینش می شوند؛ چند داور کنار هم قرار می گیرند و در مرحله بعد با نگاه سرسختانه تر حدود ۱۰۰ عکس روی دیوار جای خواهد گرفت؛ سپس نمونه آثاری که از توانمندی های بیشتر و تاثیرگذاری عمیق تری برخوردار باشند در دو بخش عمومی و حرفه ای برای معرفی نفرات برتر انتخاب نهایی می شوند.

جوایز برگزیدگان در بخش عمومی عبارتند از: نفرات اول تا سوم بدون اولویت و در شرایط یکسان لوح تقدیر، تندیس جشنواره و دو سکه تمام بهار آزادی برای هر نفر، جمعا شش سکه تمام بهار آزادی و معرفی جهت دریافت به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال وام با کارمزد ۴ درصد و در بخش حرفه ای نفرات اول تا سوم بدون اولویت و در شرایط یکسان لوح تقدیر، تندیس جشنواره و پنج سکه تمام بهار آزادی برای هر نفر، جمعا پانزده سکه تمام بهار آزادی و معرفی جهت دریافت به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال وام با کارمزد ۴ درصد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3724334/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم