جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ثبت جهانی برج آزادی و موزه فرش در دستور کار قرار گرفت

تهران-مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: در نظر داریم برای ثبت جهانی آثار معاصری همچون برج آزادی، موزه فرش و ساختمان میراث فرهنگی، اقدامات لازم را انجام دهیم.
رجبعلی خسرو آبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وجود آثار متعدد تاریخی در استان تهران و پایتخت ایران زمین اظهار داشت:یکی از اولویت های مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران بر ثبت جهانی آثار و ابنیه های ارزشمند شهر تهران متمرکز می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت:ساختمان های معاصری نیز وجود دارد که از لحاظ سبک معماری از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند و می توان بر روی ثبت جهانی آن تمرکز کرد.

وی افزود:روند ثبت آثار و ابنیه های تاریخی و فرهنگی به صورت جهانی و بین المللی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و تحقق چنین موضوعی مشروط و منوط به شرایط و ضوابطی ویژه خواهد بود.

خسروآبادی گفت:با عنایت به ظرفیت های موجود، در نظر داریم برای ثبت جهانی آثار معاصری همچون برج آزادی، موزه فرش و ساختمان میراث فرهنگی، اقدامات و پیگیری های لازم را لحاظ کنیم.

 تبدیل دفتر نمایندگی شش شهرستان به اداره مستقل میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده تبدیل دفتر نمایندگی برخی شهرستان ها به اداره ای مستقل عنوان کرد:تاکنون موفق شده ایم نظر مساعد سازمان مدیریت برای تبدیل دفتر نمایندگی شش شهرستان همچون دماوند، فیروزکوه، شمیرانات، تهران، ری و ورامین را به اداره ای مستقل اخذ و جلب کنیم.

وی افزود:فرمانداری ملارد نیز اصرار دارد که این شهرستان از دفتر نمایندگی به اداره تغییر وضعیت دهد که البته حصول این امر مستلزم کسب امتیازات ویژه ای خواهد بود.

خسروآبادی گفت:علیرغم تأکید سازمان مدیریت بر مقابله با هرگونه افزایش حجم تشکیلاتی دولت، اداره کل میراث در صورت برخورداری شهرستان ها از شرایط لازم، قادر خواهد بود از پست های داخلی فعال در این مجموعه(اداره کل)، برای راه اندازی ادارات شهرستان ها استفاده کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در خاتمه یادآور شد:توجیه این مجموعه برای تغییر وضعیت دفاتر نمایندگی به اداره(در صورت برخورداری از شرایط لازم) به حوزه فراخ و گسترده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باز می گردد و هر آنچه ساماندهی شایسته تری در این عرصه مد نظر قرار گیرد، به همان میزان ضریب توفیقات و موفقیت ها تقویت خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3730612/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم