کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در البرز

معاون گردشگری میراث‌فرهنگی البرز بر ضرورت توسعه گردشگری روستایی در استان تأکید کرد.

«احمد ترکاشوند» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان به‌دنبال راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی هستیم.

وی ادامه داد: این اقدام با هدف توسعه گردشگری روستایی و آشنایی گردشگران با جاذبه‌های روستاهای بکر و زیبای استان صورت می‌گیرد.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی البرز برای تحقق این هدف از سازمان میراث فرهنگی درخواست اختصاص اعتبار کرده تا با هزینه‌کرد آن بتواند امکانات روستاهای استان  را برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران افزایش دهد.

وی افزود: اقامتگاه‌های بوم‌گردی مکان‌هایی ایمن و بدون آلودگی بشمار می‌آیند و مردم می‌توانند بدون دغدغه اوقات فراغت خود را دراین اقامتگاه‌ها سپری کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: بدون شک با راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها گردشگری روستایی و گردشگری سبز در البرز رونق بیشتری می‌گیرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی البرز توضیح داد: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در حوزه گردشگری روستایی آماده نبودن جامعه میزبان در پذیرش گردشگران است.

ترکاشوند تصریح کرد: برای برطرف کردن این مشکل  آموزش  روستانشینان را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون چند دوره آموزشی برای دهیاران و ساکنان برخی روستاهای استان برگزار شده است.

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت همکاری دولت با بخش خصوصی برای کمک به  رونق گردشگری در البرز یادآور شد: میراث فرهنگی استان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه صنعت گردشگری حمایت می‌کند

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا 

http://www.isna.ir/news/95050111936/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم