جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

سمینار سنگ های قیمتی در مشهد/مرمت خانه شیخ صفی الدین اردبیلی

تهران - ایرنا - برگزاری سمینار علمی سنگ های قیمتی در حاشیه جشن شهر جهانی مشهد و همچنین حضور پرفسور ولفرام یگر آلمانی برای بررسی چگونگی مرمت خانه شیخ صفی الدین اردبیلی در این بنا از خبرهای کوتاه صنایع دستی است.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سمینار علمی تخصصی در حوزه سنگ های قیمتی سمینار علمی تخصصی در حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با حضور «کوین مورای» معاون منطقه اقیانوسیه و استاد دانشگاه ملبورن استرالیا در حاشیه برگزاری جشن شهر جهانی مشهد برگزار می شود.
در خلال برگزاری جشن شهر جهانی مشهد، سمینار علمی تخصصی توسط یکی از داوران دعوت شده برای شرکت دراین مراسم روز یکشنبه 31 مرداد ماه برگزار می شود. 
در این کارگاه تخصصی، آموزشی کوین مورای معاون منطقه اقیانوسیه و استاد دانشگاه ملبورن استرالیا با حضور 30 نفر از صنعتگران، طراحان و تجار حوزه سنگ های قیمتی در مشهد به طرح مسائل و موارد مهم در حوزه تولید، فروش و صادرات سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی می پردازد. 
جشن شهر جهانی مشهد با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، رشیدیان استاندار خراسان رضوی، خانم غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، کوین مورای معاون منطقه اقیانوسیه، احمد الفارسی نایب رییس صنایع دستی عمان، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و جمعی از مدیران و مقامات کشوری و استانی فردا(پنجشنبه)در هتل همای مشهد برگزار می شود.

** مرمت خانه شیح صفی الدین اردبیلی 
استاد دانشگاه درسدن آلمان برای ارائه مشاوره و راهکارهای مناسب در زمینه چگونگی مرمت گنبد چینی خانه شیخ صفی الدین اردبیلی روز گذشته(سه شنبه) از این بنای تاریخی و جهانی دیدن کرد.
پروفسور ولفرام یگر که پیشتر خانه سیستانی ارگ بم را مرمت کرده قرار است پس از بررسی و مطالعه نمونه ها نظر مشاوره ای خود را اعلام کند. 
عبدالرحمان وهاب زاده مدیر پایگاه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی با اعلام این خبر گفت: پروفسور یگر در این بازدید پس از بررسی های علمی و نمونه برداری از بخش های آسیب دیده عازم آلمان شد تا پس از بررسی نهایی راهکارهای پیشنهادی خود را اعلام کند. 
یگر از سال 2011 با مجموعه های جهانی تخت سلیمان و ارگ بم همکاری دارد. 
بقعه شیخ صفی الدین مکانی تاریخی و ارزشمند در شهر اردبیل، از اوایل قرن 16 تا اواخر قرن 18 ساخته شده است. 
این مکان ارزشمند و تاریخی در سال 2010 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. 

این مکان با استفاده از معماری سنتی ایرانی و بکارگیری حداکثر فضای در دسترس ساخته شده و انواع قسمت ها از قبیل کتابخانه، مسجد، مدرسه، مخزن، بیمارستان، آشپزخانه، نانوایی و چندین دفتر اداری در آن جای داده شده است.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/82192303/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم