کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

چاره احیای دریاچه ارومیه چیست؟

به باور نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، منابع مالی داخلی و خارجی بی شک در احیای دریاچه ارومیه موثر واقع خواهد شد اما تنها در صورتی که شاهد مدیریت کارآمد بر منابع آب و الگوی کشت باشیم.

محمداسماعیل سعیدی در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: «احیای دریاچه امکان پذیر است، اما با توجه به اینکه سرنوشت کشاورزان اطراف دریاچه ارومیه وابسته به چاه هاست، ساماندهی چاه ها نیازمند تدابیر و برنامه های کارشناسی شده خواهد بود.»

وی افزود: «آنچه در حال حاضر اهمیت دارد این است که آب موجود را چگونه مدیریت می کنیم. هنوز بخش عمده ای از فاضلاب شهر تبریز به شبکه نپیوسته و در حال حاضر در هر ثانیه بیش از 4 متر مکعب از آن از شهر خارج می شود. همچنین تنها نیمی از فاضلاب خارج نشده تصفیه می شود. با تصفیه فاضلاب رها شده نه تنها از آلودگی محیط زیست جلوگیری می شود، بلکه می توان با آبیاری مکانیزه و حساب شده زمین های کشاورزی، مقدمات را برای مسدود کردن چاه های اطراف دریاچه فراهم آورد.»

سعیدی یکی دیگر از راهکارهای احیای دریاچه ارومیه را انتقال آب رود زاب دانست و گفت: «آب این رودخانه از کشور خارج و وارد خاک عراق می شود.»

وی در پایان تاکید کرد: «در حال حاضر، کارشناسان، نظرات متعددی برای احیای دریاچه ارومیه ارائه می دهند؛ برخی انتقال آب به دریاچه را چاره کار می دانند و برخی دیگر، مدیریت آب را و برخی هر دو عامل را که همه اینها مستلزم اختصاص بودجه لازم است.»

 http://www.donyayesafar.com/n/8048

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم