جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

«غار، تنگه، آبشار» سه پیشنهاد از سرزمین سردارجنگل تا دیار خواجه شیراز

جهانگردی را از ایرانگردی آغاز کنید!

می‌گویند: «اگر می‌خواهی جهانگردی کنی از ایرانگردی آغاز کن»، بر این حسب سه پیشنهاد گردشگری از شهر سردار جنگل تا دیار خواجه شیراز برای تجربه یک آبشار دوقلو، مبارزه با تنگه‌ای صخره‌ای و حس دل‌انگیز- غاری ملقب به غار بهشت را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، راهنمایان حرفه‌ای گردشگری جمله معروفی دارند و می‌گویند: «اگر می‌خواهی جهانگردی کنی از ایرانگردی آغاز کن»، بر این حسب سه پیشنهاد گردشگری از شهر سردار جنگل تا دیار خواجه شیراز برای تجربه یک آبشار دوقلو، مبارزه با تنگه‌ای صخره‌ای و حس دل‌انگیز، غاری ملقب به غار بهشت را از دست ندهید.

آبشار لونک

آبشار لونک، در منطقه‌ای جنگلی قرار دارد. این آبشار زیبا دوقلو است و یکی از آبشارهای کوچک و بزرگ این منطقه است. این آبشار در فصل بهار و پاییز آب فراوانی دارد و در تابستان کم آب است.

تنگه غوره‌دان

این تنگه زیبا در کنار روستای امامزاده اسماعیل با زیارتگاهی به همین نام قرار دارد. این تنگه را درختان انبوهی از قبیل بادام و ارژن و بنه و… پوشانده است. در بعضی از نقاط این تنگه دیواره‌های بلندی وجود دارد که صخره نوردان را به مبارزه می‌طلبد. در این تنگه گونه‌های جانوری مختلفی مانند گرگ، گراز و خرس زندگی می‌کنند.

غار زینه‌گان

این غار روباز که بیش از یک کیلومتر طول دارد، ‌داراى آب فراوان، دهلیزهاى آبگیر، قندیل‌هاى متعدد و آبچک‌هاى طبیعى و بسیار جالب است. هواى داخل غار بسیار سرد و مطبوع است. در حالیکه منطقهٔ‌ صالح‌آباد در تابستان حدود بیش از 40 درجه گرما دارد، ‌ اختلاف هواى بیرون غار با درون آن تقریباً 50 درجه است و به همین دلیل آن را غار بهشت نیز مى‌نامند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/09/930510

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم