جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

1800 کارگاه صنعتی فاضلاب خود را بدون تصفیه به محیط زیست می‌ریزند

از 4 هزار و 884 کارگاهی که در روند فعالیت خود فاضلاب صنعتی تولید می کنند، 1823 کارگاه فاقد هرگونه سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پساب های صنعتی به علت موادی که در فرآیند تولید به کار می روند و به همراه آبِ استفاده شده به عنوان فاضلاب دفع می شوند، همواره آلایندگی های بسیاری از قبیل آلایندگی مواد آلی، مواد شیمیایی و مواد سمی دارند که ورود این مواد به محیط زیست، منابع آبی و خاکی موجب بروز آلودگی های گسترده و خطرآفرین برای موجودات زنده به خصوص انسان است.

در حال حاضر طبق آخرین آمار رسمی موجود کشور که توسط مرکز آمار ایران در سال 92 گرفته شده حداقل 14 هزار و 697 کارگاه صنعتی با اشتغال 10 نفر به بالا در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند؛ که از این تعداد با وجود عدم کارگاههای اظهار شده، حداقل 4 هزار و 884 کارگاه دارای فاضلاب صنعتی هستند.

از 4 هزار و 884 کارگاهی که در روند فعالیت خود فاضلاب صنعتی تولید می کنند، 1050 کارگاه دارای سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی فیزیکی، 547 کارگاه دارای سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی شیمیایی و 506 کارگاه دارای سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی بیولوژیکی هستند.

از 2 هزار و 871 کارگاه باقی مانده، وضعیت 1508 کارگاه اظهار نشده و 1823 کارگاه فاقد هرگونه سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی هستند.

فاضلاب صنعتی در این 4 هزار و 884 کارگاه صنعتی، پس از تصفیه فیزیکی یا شیمیایی یا بیولوژیکی و یا بدون تصفیه (در یکهزار و 823 کارگاه فاقد تأسیسات تصفیه فاضلاب) در محل های مختلفی از جمله چاه، رودخانه، دریاچه ها، تالاب ها، دریا، زمین های کشاورزی و غیرکشاورزی تخلیه می شوند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/14/934340

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم