کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

مرمت اساسی مانع از ریزش پل‌های تاریخی آذربایجان غربی در سیل اخیر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با مرمت‌های اساسی صورت گرفته در سال گذشته بر روی برخی پل‌های تاریخی استان، این پل‌ها از آسیب جدی در سیل اخیر در امان ماندند.

به گزارش ایسنا، جلیل جباری در جمع خبرنگاران افزود: بارندگی‌ها و سیلاب های 2 سال اخیر باعث فرسایش و تخریب بخش هایی از پل تاریخی باراندوز شده بود و با توجه به اینکه پیش بینی می کردیم بر اثر بروز شرایط جوی نامساعد، خطرات جدی تری متوجه آن شود، طرح آسیب شناسی و مرمت این پل در سال 95 انجام شد.

وی اضافه کرد: فاز اول عملیات مرمت که شامل جاده دسترسی پل، آماده سازی بستر خاکبرداری شده، استحکام بخشی و پی سازی با ضریب اطمینان بالا بود در این پل با دقت بسیار زیاد به انجام رسید.

وی اظهار کرد: پل های تاریخی پنج چشمه و قلعه جوق ماکو نیز در بارش های قابل توجه هفته های اخیر و سیلاب جاری شده، آسیب ندیدند که این امر نیز به علت مرمت و بازسازی این پل ها در سال گذشته بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در خصوص پل میرزا رسول میاندوآب نیز گفت: با توجه به در خطر بودن این پل، طرح مطالعه و استحکام بخشی آن در شورای فنی تصویب شده و اجرایی می شود.

جباری افزود: طرح مرمت و استحکام پل میمند نقده نیز با پیشرفت 80 درصدی به انجام رسیده وادامه پروژه که شامل نماسازی و اجرای سنگ فرش است، درسال جاری انجام می شود.

http://www.isna.ir/news/96013014000/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم