جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

مسئولان گردشگری بیدارشوید

 خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ درجریان فعالیت دررسانه‌های اجتماعی گروه‌های فعال در حوزه گردشگری در کشور عمان درصفحات مختلف با هشتگ «بیدارشو وزارت گردشگری» خواستار تامین تسهیلات گردشگری در مراکز توریستی این کشور شدند.


به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، این عبارت که به زبان عربی درشبکه‌های اجتماعی به زبان انگلیسی وعربی دیده می‌شود از مسئولان گردشگری عمان درباره نبود تسهیلات عمومی درمراکز گردشگری همانند نبود توالت، کافی شاپ، هتل و اقامتگاه‌های کافی شکایت می‌کنند.


شرکت کنندگان دراین کمپین اجتماعی از نبود گزینه‌های مقرون به صرفه و نبود تنوع در انتخاب اقامتگاه به تناسب شرایط مالی گردشگران شکایت کرده‌اند. 

«محمد البوسعیدی» از اعضای مجلس شورای عمان که نماینده استان «باوشر»نیز هست درتوییترنوشته است که از نبود امکانات اولیه وخدمات عمومی ساده در برخی مراکز گردشگری کشور شوکه شده است. او گفت:«گردشگری عمان دارای پتانسیل بزرگ و زیادی است اما فاقد خدمات اولیه برای گردشگران است.»


گردشگران عمانی که طی تعطیلات دوروزه جشن ملی اخیرا سفری به روستای ساحلی «فینس» در استان« کوارایات» داشتند شکایت کرده‌اند که ناگزیر شده‌اند برای دستیابی به توالت مزاحم سکنه ومردم محلی روستا شوند.
«احمد الخروسی» درتوییتر نوشته است:«عتمان نیاز مبرمی به فضای باز و ذهن‌های مبتکر و نواندیش دارد که درخدمت ارتقا و به روز کردن صنعت گردشگری کشور باشد.» درتوییت دیگری فردی به نام «امیر الزجیلانی» نوشته است که بخش گردشگری تنها درصورتی که مقامات قدیمی‌تر اخراج شوند و عمانی‌های جوان به موقعیت‌های بالا منصوب شوند می‌تواند رشد کند. او با اشاره به منابع مالی بزرگ دولت گفت که سرعت رشد این صنعت با گام‌های حلزونی است.


با این حال مقامات گردشگری درعمان حاضر به اظهار نظر درباره این انتقادات نشده‌اند. درحال حاضر نقاط توریستی در سراسر کشور با هزاران گردشگر بسته شده اند و کسانی که قادر به یافتن هتل برای اقامت نیستند به ناگزیر در چادرها مستقر می‌شوند.


«جمیل آل هاشمی» یکی از ساکنین مسقط ودانشجو در دانشگاه سلطان قابوس گفت که با دوست خوند در «جبل شمس» به جای پرداخت 60 ریال بابت کرایه اتاق درهتل با دوستانش درفضای باز اردو زده است.
کشور عمان درسال 2014 حدود 2.2 میلیون نفر گردشگر خارجی داشته است. وزارت گردشگری این کشور اعلام کرده است که تا سال 2020 می‌خواهد این رقم را به 12 میلیون نفر در سال برساند.


گردشگری تنها 3 درصد از کل درآمد ناخالص داخلی عمان را تامین می‌کند. بیش از 42 درصد از کل گردشگران خارجی عمان از منطقه خلیج فارس هستند اما تعداد فزاینده ای گردشگر از انگلستان ، آلمان، ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی دارد که طبق گزارش‌های رسمی درسال‌های اخیرروند رو به رشدی داشته است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116245&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم