جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بارش ۱۵۰ میلی متری باران در استان گلستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: بررسی بارش‌ها از ایستگاه های باران‌سنجی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، نشان می‌دهد که میانگین بارش‌های ثبت شده در استان گلستان از ابتدای مهر تا ۱۵ آذر ماه به میزان ۱۵۰ میلی‌متر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علی نظری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میانگین بارندگی استان گلستان از ابتدای مهرماه تا 15 آذر ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 26 درصد افزایش و نسبت به دوره شاخص دراز مدت نیز 33 درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان تصریح کرد: در زمان مشابه سال گذشته تنها 119‌ میلی‌متر بارش گزارش شده بود در حالی که بارش‌های ثبت شده از ابتدای مهر تا 15 آذر امسال 150میلی‌متر است.

وی افزود: با توجه به افزایش بارش‌ها اما کاهش جریان روان‌آب رودخانه‌های استان همچنان به قوت خویش باقی است و بیانگر این است که اثرات خشکسالی همچنان در گلستان ادامه دارد.

نظری همچنین اظهار کرد: ذخیره آب‌خوان‌های آزاد زیرزمینی استان گلستان نیز در آبان‌ماه سال جاری در مقایسه با آبان سال گذشته بیش از 105 میلیون متر مکعب کاهش داشته، که در مقایسه با متوسط بیست و چهار سال گذشته بیش از 219میلیون متر مکعب کاهش را نشان می‌دهد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان همچنین با اشاره به میزان حجم آبگیری سدها گفت: از حجم 300 میلیون مترمکعبی 14 سد بزرگ استان تنها 59 میلیون مترمکعب یعنی حدود 20 درصد از حجم کل دارای آب است.

نظری در پایان با اشاره به این که تنها راه گذر از شرایط و بحران خشکسالی رعایت الگوی مصرف، مشارکت مردم و توجه به هشدارهای متولیان امر است، تصریح کرد: بهره‌برداران از منابع آب، با رعایت نکات فنی که توسط کارشناسان آب منطقه‌ای و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط اعلام می‌شود، می‌توانند سهمی مهم در حفاظت از این منابع ارزشمند داشته تا بدین ترتیب امکان بهره‌برداری مناسب برای آیندگان هم مقدور شود.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/17/937475

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم