کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

گردشگری، راهی آسان برای ایجاد اشتغال

تهران - ایرنا - ورود پنج میلیون گردشگر خارجی در کشوری که جزو 10 کشور برتر جهان از نظر ظرفیت های گردشگری است، دورنمای ناخوشایند این صنعت در جامعه ما را نشان می دهد که بررسی علل و ریشه های آن یک ضرورت محسوب می شود.
گردشگری، راهی آسان برای ایجاد اشتغال * علی حبیبی
کشورهایی مثل مالزی که ظرفیت گردشگری تاریخی آنها در حد صفر است اکنون سالانه حدود 25 میلیون گردشگر خارجی می پذیرد و هر سال نیز این رقم در حال افزایش است، دلیل این مساله چه می تواند باشد؟
گردشگری در هر جامعه ای با خود رونق اقتصادی و اشتغال را به همراه می آورد. حال که جامعه ما با بیکاری گسترده و رشد روزافزون آن مواجه است، نسخه توریسم می تواند بسیاری از مشکلات کشور از جمله بیکاری را رفع کند.
ما فاقد یک دستورالعمل جامع گردشگری هستیم که در آن تمام زوایای این صنعت بطور روشن و واضح آمده باشد. 
نبود برنامه مشخص برای جذب گردشگر خارجی از دیگر مسایل گردشگری است که معلوم نیست چگونه گردشگر تولید کنیم و مطابق ظرفیت ها از این فرصت استفاده کنیم.
جامعه ما در کدام شاخه گردشگری مثل فرهنگی، مذهبی، زمستان، طبیعت، ورزشی، رویدادها، تاریخی، بیابان، دریا و سلامت می تواند گردشگر بیشتر جذب کند و برای این کار چقدر امکانات فراهم است و چه میزان دیگر باید مهیا شود.
از نظر حفظ امنیت گردشگران چقدر پیشرفت داشته ایم که این امنیت به امن بودن جاده ها نیز قابل تعمیم است. امنیت گردشگران از شاخص های مهم رشد گردشگری در هر کشوری است که ایران از این نظر از سایر کشورها متمایز نیست.
برای ورود گردشگران خارجی به ایران چگونه باید ارزش ها رعایت شود تا ضمن حفظ ارزش ها، گردشگری نیز رونق یابد.
تا چه میزان راهنمای گردشگری در جذب گردشگری اثرگذار است؟ تبلیغات گردشگری تا چه حد در رشد گردشگری تاثیر داشته است و چرا از همه ظرفیت ها برای این تبلیغات استفاده نشده است. 
بهره گیری از امکانات داخلی و خارجی و شبکه های اجتماعی و اینترنت و سایر رسانه ها در جذب گردشگر خارجی تا چه میزان بوده است؟
برای داشتن یک صنعت توریسم پایدار نیازمند فراهم کردن زیرساخت های گردشگری هستیم در این زمینه تا چه میزان به جاده ها، محل اقامت و هتل و حمل و نقل و هواپیما توجه نشان داده ایم. زیرساخت های گردشگری کشور در چه وضعیتی است؟
به هرحال گردشگری از شانس های جامعه ما برای پیشرفت و توسعه است. راه توسعه اشتغال از گردشگری می گذرد و امروزه خیلی از کشورها از این ظرفیت برای رونق اقتصادی و اشتعال جامعه خود به نحو مطلوب استفاده کرده اند.

ایران برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، با توجه به ظرفیت هایی که در صنعت گردشگری دارد، مشکل کمتری در رفع معضلات جامعه خواهد داشت و فقط تدوین برنامه های جامع و عملی و شناسایی ظرفیت ها و مدیریت درست باقی می ماند که در صورت مهیا شدن آن، رفع مشکل بیکاری دور از دسترس نخواهد بود.

 http://www.irna.ir/fa/News/82594293/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم