جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

آیین‌نامه تأسیسات گردشگری اصلاح شد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری کشور گفت: آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل و درجه‌بندی تأسیسات گردشگری و شیوه‌نامه نمایشگاهی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصلاح شد.

آیین‌نامه تأسیسات گردشگری اصلاح شد
به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، میرهادی قره سید رومیانی اظهار کرد: در جلسه‌ای که صبح دیروز، 16 مردادماه با حضور زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، مصطفی دهقان مشاور و دستیار ویژه او و نمایندگان بخش‌خصوصی حوزه گردشگری برگزار شد، آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل و درجه‌بندی تأسیسات گردشگری و شیوه‌نامه نمایشگاهی سازمان میراث‌فرهنگی اصلاح شد.
به گفته وی، متن اصلاحیه این آیین‌نامه، تایید و برای تصویب به هیات وزیران ارسال شده است.
رومیانی اظهار کرد: اشکالات این آیین‌نامه در کل یکی به دامنه اطلاق «تأسیسات گردشگری» مربوط بود و دیگر به اختیارات سازمان میراث‌فرهنگی در مورد صدور مجوز و نرخ‌گذاری برای این تأسیسات و درجه‌بندی آنها که در هر دو مورد تعیین‌تکلیف صورت گرفت.
وی تصریح کرد: واگذاری امور اجرایی به بخش خصوصی، پیشنهاد خروج خانه‌مسافرها از زیرمجموعه تأسیسات گردشگری، خروج دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی از شمول تأسیسات گردشگری در آیین‌نامه، تفویض اختیار صدور مجوز و درجه‌بندی به تشکل‌های ملی و فراگیر، عدم دخالت سازمان میراث‌فرهنگی در صدور مجوز حضور در نمایشگاه‌ها، تشکیل شورای سراسری و استانی نمایشگاه‌ها از مهمترین بخش های اصلاحی این آیین نامه است.

رومیانی تاکید کرد: در اصلاحیه شیوه‌نامه نمایشگاهی سازمان میراث‌فرهنگی فرایند صدور مجوز بسیار تسهیل شده و در مورد انتخاب مجری امور که ابهاماتی مطرح بود شفاف‌سازی حداکثری در سطوح مختلف شهری، استانی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی صورت گرفت.

http://www.irna.ir/fa/News/82624735 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم