کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

خط آهن تهران، کرج و قزوین 4 خطه می‌شود

خبرگزاری میراث فرهنگی – حمل و نقل - عباس آخوندی صبح امروز در شهرستان ساوجبلاغ گفت: یکی از اصلی‌ترین مسایل حمل و نقل بین هشتگرد، کرج ، تهران وقزوین که می‌تواند عمده بار ترافیکی موجود در بزرگراه را کاهش بدهد حمل و نقل ریلی است .
وی افزود در کوتاه مدت توانستیم ایستگاه هشتگرد را فعال کنیم و با اختصاص 4 رام قطار با استقبال خوبی مواجه شدیم و با افزایش مسافر این ظرفیت را دو چندان خواهیم کرد .
وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن تهران ، کرج و قزوین 4 خطه می‌شود تا حجم انبوه مسافران را از طریق ریل باسهای موجود جابجا کند و ترافیک اتوبان را کاهش دهد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در گام دوم هدفمان این است که ایستگاه‌های کرج به گلشهر و از جنوب به شمال و ایستگاه شهر هشتگرد قدیم را به شهر جدید وصل کنیم .
وی از هزینه 261 میلیارد تومانی ساخت مترو در شهر جدید هشتگرد خبر داد و گفت برای تکمیل این طرح 184 میلیارد تومان دیگر نیاز است که با تامین اعتبار پیش بینی می‌شود شهریور سال 94 به بهره برداری برسد .
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تسریع در اجرای طرحهای زیربنایی و روبنایی در محدوده مسکن مهر استان البرز به ویژه شهر جدید هشتگردگفت:‌ از 113 هزار واحد مسکونی مهراستان حدود 52 هزار واحد ها آنها در شهر جدید هشتگرد احداث یا دردست تکمیل است .

 وی در بخش دیگری از سخنانش  به ارتباط ریلی خرمشهر - بصره اشاره کرد و افزود: روی رودخانه اروند یک پل ساخته می‌شود که پایه چرخشی دارد تا کشتی‌های بزرگ بتوانند از زیر آن عبور کنند. کل کارهای مهندسی این طرح انجام شده است اما مقداری مشکل مالی داشتیم که رئیس جمهور دستور داد این مشکل برطرف شود. زمان اجرای این طرح 18 ماه خواهد بود.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116251&Serv=2&SGr=37ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم