جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

اتوبوس‌های گردشگری در استان تهران ساماندهی می‌شود

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از اجرای اولین گام در ساماندهی اصولی اتوبوس‌های گردشگری با مشارکت اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان خبرداد و افزود: با امضاء تفاهم نامه‌ای در جلسه کمیسیون نظارت بر دستورالعمل ارتقا امنیت گردشگران خارجی مقرر شد تا اتوبوس‌های گردشگری از سوی شرکتهای حمل و نقل مسافربری جهت استفاده موسسات تور گردانی معرفی شود.
اجرای کارگاه‌های آموزشی برای رانندگان معرفی شده از سوی اداره کل حمل و نقل استان به منظور آشنایی با قوانین و مقررات صنعت گردشگری از دیگر بندهای اجرایی در تفاهم نامه بود که خسروآبادی به آن اشاره کرد و افزود: عدم آموزشهای صنعت گردشگری همواره یکی از موانع توسعه پایدار این صنعت در کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: عدم رعایت الگوهای رفتاری با گردشگران داخلی و خارجی از سوی معدودی از رانندگان وسایل حمل و نقل جاده‌ای که بیشتر به علت فقدان آموزش روی می‌دهد به معنای خدشه به میراث میهمان‌نوازی جامعه ایرانی تلقی می‌شود .
خسروآبادی نظارت بر رعایت استاندارهای فنی و تجهیزاتی روز دنیا در اتوبوس‌های گردشگری را از دیگر اهداف در دست اقدام برشمرد و گفت: در کنار رعایت استاندارهایی نظیر سال ساخت اتوبوس و ارائه تاییده‌های فنی در اجرای تورهای گردشگری، استفاده از تجهیزات مدرن در سیستم صوتی و تصویری و فضای استاندار برای صندلی‌های مسافرین نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.

برپایی ایستگاه‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی در پایانه‌های مسافربری از دیگر مفاد مورد پذیرش در تفاهم نامه بود که مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران به آن پرداخت و افزود: توزیع کتابچه و نقشه‌های راهنمای گردشگری استان در ایام پیک سفر نظیر تعطیلات نوروز می‌تواند عاملی مهم در توسعه گردشگری داخلی باشد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116286&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم