جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بانوی 7هزار ساله هفته آینده به موزه ملی می‌آید

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - حمیده چوبک،‌ رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: اسکلت بانوی هفت هزار ساله دوشنبه‌ هفته‌ی آینده (30 آذر) و در اواخر هفته‌ پژوهش در بخش پیش از تاریخ موزه‌ی ملی ایران به نمایش گذاشته می‌شود.
او در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: در حال حاضر کارشناسان در موزه‌ی ملی ایران در حال آماده‌سازی ویترین‌ها و فضای مناسب برای نمایش این اسکلت هفت هزار ساله هستند. در صورتی که شرایط مهیا شود، این اقدام در زمان مناسب انجام می‌شود.
رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی همچنین درباره‌ی نمایش موقت یا دائم این اسکلت در موزه‌ ملی ایران اظهار کرد: در صورتی‌که شرایط برای ایجاد سایت موزه مهیا شود، پس از پایانِ کار اسکلت به محوطه‌ بازگردانده می‌شود، اما اگر امکانات فراهم نشود ترجیح ما باقی ماندن اسکلت در فضای موزه ملی ایران است.

چوبک، ‌همچنین از برگزاری مراسم رونمایی از کتاب کاوش‌های باستان‌شناسی قره‌تپه «قمرود» تالیف میرعابدین کابلی، باستانشناس پیشکسوت و نمایشگاه یافته‌های این محوطه‌ی تاریخی فردا (دوشنبه 23 آذر) در آغاز هفته‌ی پژوهش خبر داد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116282&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم