کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بیشتر از ۹ ساعت نخوابید

یافته‌های جدید نشان می‌دهد خواب بیش از ۹ ساعت و نشستن‌های طولانی مدت در طول روز، به همراه داشتن یک سبک زندگی فاقد تحرک و ناسالم، منجر به مرگ زودهنگام می‌شود.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، یافته‌های جدید نشان می‌دهد خواب بیش از 9 ساعت و نشستن‌های طولانی مدت در طول روز، به همراه داشتن یک سبک زندگی فاقد تحرک و ناسالم، منجر به مرگ زودهنگام می‌شود. محققان دانشگاه سیدنی استرالیا در تحقیقات اخیر خود دریافتند فردی که بیش از حد می‌خوابد، بیش از اندازه می‌نشیند، و به قدر کافی تحرک فیزیکی ندارد، چهار برابر بیش از فردی که این سبک زندگی ناسالم را ندارد، در معرض خطر مرگ زودهنگام قرار دارد.

نشستن بیش از اندازه به معنای بیش از هفت ساعت در روز و ورزش اندک به معنای کمتر از 150 دقیقه در هفته است. دکتر ملودی دینگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد که ما باید وجود این رفتارها را به اندازه عوامل پرخطری نظیر نوشیدن نوشابه‌های الکلی و الگوی تغذیه ناسالم، جدی بگیریم.» محققان در این پژوهش، رفتارهای سلامت بیش از 230 هزار شرکت‌کننده در مطالعه را از لحاظ رفتارهایی مانند سیگار کشیدن، مصرف بالای الکل، رژیم غذایی ناسالم، و عدم تحرک فیزیکی به همراه مدت زمان نشستن‌های طولانی و خواب بیش از اندازه زیاد/کم مورد بررسی قرار دادند. در حدود 30 درصد از شرکت‌کنندگان گزارش دادند که دارای دو یا سه مورد از این رفتارها هستند. بعد از 6 سال در حدود 16 هزار نفر از این افراد فوت کرده بودند. همچنین در این مطالعه مشخص شد که وجود همزمان عدم تحرک فیزیکی با نشستن‌های طولانی مدت، یا عدم تحرک فیزیکی با خواب بیش از اندازه زیاد، به اندازه وجود همزمان سیگار کشیدن با نوشیدن زیاد نوشابه‌های الکلی برای فرد مرگبار است.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/24/943323

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم