جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

جذابیت سفر به ایران برای گردشگران

رئیس یکی از آژانس‌های مسافرتی آلمانی از علاقه گردشکران آلمانی برای سفر به ایران و جذابیت سفر به این کشور برای این گردشگران خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تورهای گردشگری به ایران که توریست های خاص خود را دارد توسط آژانس های مسافرتی خاص هم ارائه می شود. از آژانس‌های مسافرتی که از پیشگامان ارائه تورهای ویژه هستند می توان به آژانس مسافرتی  اس کی ار ( SKR )  و اشتودیوسوس  (Studiosus ) اشاره کرد.

آژانس مسافرتی "اس کی ار" واقع در شهر کلن از 4 سال پیش تورهای مسافرتی به ایران را شروع کرده و در حال حاضر 23 کارمند در ایران دارد. این آژانس 9 تور متنوع ایرانگردی  9 روزه و 22 روزه با 130 تاریخ زمانی مختلف در برنامه دارد. بعضی از این تورها شامل سفر به کشورهای همسایه ایران از قبیل ترکمنستان و ازبکستان هم می شوند.

هدف از برگزاری این سفرها علاوه بربرقراری ارتباط با افراد بومی هر منطقه آشنایی با فرهنگ، دیدن اماکن تاریخی و تجربه زندگی روزمره مردم است .

به گفته کریستف آلبرشت (Christoph Albrecht)  مدیر عامل "اس کی ار" نکته شاخص تورهای آنها این است که در گروههای کوچک برگزار می شود و اعضا امکان بیشتری برای ارتباط با یکدیگر دارند. ارتباط برقرار کردن با ساکنین بومی هر منطقه از اهداف اصلی تورهای ما هست.

آلبرشت می گوید مسافرین خانم ما به خوبی از این موضوع آگاه هستند که داشتن حجاب برای خانمهای توریست جزیی از این سفرهاست. وی خاطر نشان می کند که  ولی تا بحال چنین برداشتی نداشته که خانم توریستی از داشتن حجاب معذب و یا ناراحت بوده، چون کسی که این سفرها را انتخاب می کند از قبل اطلاعات کافی جمع آوری کرده است علایق خاص خودش را دارد و تشنه اکتشاف و تجربه موقعیتهای جدید است.

بنا بر اظهارات آلبرشت امسال حدود 1000 توریست با تورهای این آژانس به ایران سفر کرده اند که در مقایسه با سال پیش رشد 80 درصدی داشته است. رزرو هایی که برای سال 2016 انجام گرفته نشان دهنده این مطلب است که مردم اشتیاق زیادی برای سفر به ایران دارند.

توصیه مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان  (DAAD) برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایران

"الکساندر هریدی"، مدیر بخش ایران و عراق موسسه  تبادلات آکادمیک آلمان در گفتگویی با نشریه "دی سایت" آلمان به دانشجویان آلمانی که رشته تحصیلی آنها در رشته‌های علوم اجتماعی ، سیاسی، پزشکی و هنری مرتبط است، پیشنهاد کرد در تبادلات علمی و دانشجویی دانشگاهها شرکت کنند و از امکانات خوب و متنوع دانشگاه های ایران بهره مند شوند.

 هریدی با اشاره به  این نکته که برنامه  تبادلات دانشجویی در سطح بین المللی هنوز در ایران به خوبی  سازماندهی نشده  است، و از این رو برای مراحلی مانند یافتن اتاق یا خوابگاه، گرفتن کارت دانشجویی و... مشکلات اداری وجود دارد، تاکید کرد که با این حال ایران سیستم آموزشی خیلی خوبی دارد و دانشگاههای دولتی مخصوصا در رشته های فنی رده علمی بالایی دارند.

به مشکل دیگری که وی به آن  اشاره می کند نبود راهکردی است که فارغ التحصیلان ایرانی را به بازار کار وارد کند. در این زمینه ایران می تواند از تجربیات آلمان بهره مند شود.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/10/06/953985

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم