جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

راهیان نور میزبان گردشگران خارجی/ رونق گردشگری دریایی

اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و معرفی حماسه رزمندگان و ایثارگران در مناطق هدف گردشگری کشور در پی انعقاد تفاهم نامه میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین محقق خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی موحد در مراسم انعقاد تفاهم نامه میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج مستضعفین که با حضور « سرتیپ پاسدار علی فضلی » معاون و جانشین رییس این سازمان برگزار شد؛ اظهار داشت: هم اکنون چارچوب‌های همکاری موثر و بستر ساز میان صنعت گردشگری کشور و حوزه گردشگری و راهیان نور بسیج به عنوان جریان موثر و سرمایه ارزشمند و یادگار امام راحل، شهدا و ایثارگران و همه فرزندان این مرز و بوم که با تلاش و همتی ماندگار این شجره طیبه را برجای گذاشته اند؛ شکل گرفته است.

وی افزود: ما توفیق خواهیم داشت تا از ظرفیت‌ها، استعدادها، امکانات و برنامه‌های بسیج برای توسعه گردشگری کشور در راستای تحقق سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران و نیز تاکیدات و دستورات رهبر معظم انقلاب در چارچوب سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، بهره مند شویم.

رحمانی موحد اظهار کرد: گردشگری می‌تواند با استفاده از شاخص میراث معنوی و راهیان نور و ظرفیت‌هایی که در استان‌های مختلف در حوزه دفاع مقدس وجود دارد در بسترهای تاریخی، فرهنگی و طبیعی شکوفا شود.

این مقام مسئول درباره اهداف تفاهم نامه همکاری مشترک مذکور گفت: هدف از تعامل حاصل تقویت همگرایی، هم سویی و اعتلای هویت مذهبی و ملی جهت تحقق گردشگری قرآنی، ترویج فرهنگ سفر، آموزش و پژوهش در راستای تقویت بنیان‌های فرهنگی برای نیل به گردشگری تعالی بخش و قرآنی و در نهایت اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و معرفی حماسه رزمندگان و ایثارگران در مناطق هدف گردشگری به شمار می‌آید.

وی افزود: همچنین امیدوار هستیم که در پی این اقدام نظارت کیفی در توسعه و تجهیز اردوگاه‌های بسیج و آموزش بسیجیان در راستای ارتقای کیفی خدمات رفاهی سفر و نیز امکان استفاده از ظرفیت خدمات دفاتر مسافرتی و گردشگری به منظور هدفمندسازی خدمات به گردشگران، توجه به صنایع دستی، سوغات محلی و محصولات سنتی در مناطق هدف گردشگری و نیز توجه به توسعه و رونق عرصه‌های متعدد گردشگری علی الخصوص جاذبه‌های گردشگری ارزش محور و مغفول در کنار توسعه و رونق گردشگری دریایی محقق شود.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی همچنین در این نشست «سرتیپ پاسدار علی فضلی» معاون و جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این جلسه اظهار داشت: اهمیت دفاع مقدس پوشیده نیست و در جان مردمان ما از جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی افزود: بستر دفاع مقدس که حاصل مجاهدت‌های رزمندگان اسلام بوده است؛ امروز می تواند در شرایطی که بر مردم شریف مان هجمه سنگین، تهاجم و شبیخون فرهنگی تحمیل شده است به عنوان یکی از راهکارهای موثر جهت مقابله با جنگ سرد دشمن و نیز خدمت گذاری به فرزندان امت اسلامی به کار گرفته شود.

سرتیپ پاسدار فضلی همچنین با اشاره به اینکه راهیان نور حج بصیرتی است؛ گفت: به کارگیری بیش از 1608 کیلومتر فضای عملیاتی در 7 استان کشور و پذیرایی بیش از 70 هزار زائر ایرانی و غیر ایرانی در مناطق گرمسیر و سردسیر جنگی در کنار فعال سازی و تامین زیرساخت‌های لازم بخشی از اقدامات انجام گرفته در حوزه راهیان نور به شمار می‌آید که بی‌شک انعقاد تفاهم نامه مذکور و تداوم همکاری‌های فرابخشی می‌تواند در توسعه و رونق بیش از پیش از این امکان موثر باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد امیدوارم همکاری و تعامل سازمان اردویی راهیان نور بسیج و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی روز به روز نظام مندتر و هدفمندتر شود و قطعاً امضای این تفاهم نامه باعث تعامل و برنامه ریزی دقیق جهت میزبانی از زائران خارجی و راهیان نور در استان‌های کشور خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/10/09/956937

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم