جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

جاذبه‌های گردشگری تهران

جاذبه‌های گردشگری تهران
کلانشهر تهران بیش از 200 سال است که از انتخاب آن به عنوان پایتخت ایران میگذرد درطول و عرض جغرافیایی25 / 51 درجه و43 / 35 درجه واقع شده ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا 1100 میباشد. تهران مرکز ثقل سیاسی اداری کشور طی 200 سال اخیر به شمار رفته است. شهری آباد که راه های دسترسی قابل قبولی دارد و فضای تمیز و پارک های آن چشم انداز خوبی را برای هر بیننده فراهم میسازد. آب و هوای شهر تهران در تابستان گرم و خشک و در زمستان سرد میباشد. متوسط درجه حرارت سالانه شهر تهران 1/17 درجه سانتیگراد حداکثر مطلق آن 44 درجه سانتیگراد و حداقل مطلق آن 8درجه سانتی گراد گزارش شده است. متوسط بارندگی 231 میلی متر و میانگین روزهای یخبندان در طول سال 49 روز می باشد.

ساختار اداری ایران در تهران متمرکز شده‌است. تهران به ۲۲ منطقه، ۱۳۴ ناحیه (شامل ری و تجریش ) و ۳۷۰ محله تقسیم شده‌است . نماد شهر تهران برج آزادی است . برج میلاد نیز نماد دیگر آن به حساب می‌آید. تهران میزبان نزدیک به نیمی از فعالیت های صنعتی کشور است، کارخانجاتی در زمینهٔ تجهیزات خودرو، برق و الکترونیک، منسوجات، شکر، سیمان و مواد شیمیایی در این شهر واقع شده‌اند، تهران همچنین بازار بزرگ فرش و محصولات مبلمان در سراسر کشور است. در جنوب حومهٔ تهران یک پالایشگاه نفت به نام پالایشگاه تهران وجود دارد. در تهران و حومه، اماکن تاریخی مذهبی نظیر مساجد، کلیساها، کنیسه‌ها و آتشکده‌های زرتشتیان قرار گرفته‌است. در فهرست گران‌ترین پایتخت‌های دنیا در سال ۲۰۰۸ (میلادی )، تهران در پله ی آخر قرار داشت. تهران همچنین در فهرست گران‌ترین شهرهای دنیا و بر مبنای شاخص هزینه‌های زندگی، در پله یکی مانده به آخر جای دارد. تهران از جهت تولید ناخالص داخلی رتبه پنجاه و ششم و با لحاظ کردن جمعیت منطقه شهری، رتبهٔ بیست و نهم را در بین شهرهای دنیا دارد. هتلهای شهر تهران پذیرای مسافران و گردشگران این شهر می باشد.

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم