جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

جاذبه‌های گردشگری آبیک

جاذبه‌های گردشگری آبیک
آبیِک شهری در بخش مرکزی شهرستان آبیک استان قزوین ایران است.
آبیک شهری صنعتی و مهاجرنشین است. از صنایع معروف آن کارخانه سیمان آبیک و کارخانه اکسیژن طاها است. عملیات اجرایی شهر صنعتی آبیک نیز در سال ۱۳۸۵ خورشیدی آغاز شده‌است.
محله‌های تازه‌ساز شهر آبیک عبارت‌اند از شهرک خرم، شهرک قدس، کوی فرهنگیان، محله اداره برق و محله سپاه، شهرک بعثت (مسکن مهر).آبیک شهری است زلزله‌خیز که در مسیر توسعه آتی مترو کرج - تهران قرار دارد. بزرگ‌راه تهران به قزوین و خط راه‌آهن تهران به تبریز نیز از کنار آبیک می‌گذرد.
روستای احمدآباد، محل زندگی و درگذشت دکتر محمد مصدق از توابع آبیک است. دیگر اماکن دیدنی پیرامون آبیک عبارت‌اند از مقبره رئیس‌المجاهدین امام‌زاده علی شکرناب
این شهر همچنین دارای ۵ دانشگاه به نام‌های دانشگاه بصیر، دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی، دانشگاه مولانا، دانشگاه آبا(آ.ب.آ) و پیام نور است. تنها شهر دیگر در شهرستان آبیک، شهر کوچک خاکعلی است.
آلودگی شدید هوا (۵ برابر استاندارد) در نتیجه فعالیت کارخانه سیمان آبیک از مشکلات این شهرستان است.
راه‌اندازی و ساخت پروژهٔ مجتمع توریستی تفریحی برج بین‌المللی کاسپین آبیک که در راستای خلق حماسه اقتصادی، یکی از گام‌های اساسی و ضروری جهت توسعه و آبادانی کشور به شمار می‌آید، یکی از نقاط قوت و بارز شهرستان آبیک تلقی می‌شود.
برج بین‌المللی کاسپین، بزرگترین و بلندترین برج ۶۶ طبقه توریستی کشور می‌باشد که با ۲۳۰ متر ارتفاع در شمال آزاد راه تهران – قزوین، مرکز ثقل ۳ استان تهران – البرز – قزوین و دروازه ورودی ۱۰ استان شمالی و غربی و محور ورودی چهار کشور همسایه به پایتخت کشورمان می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری آبیک

داده‌ای جهت نمایش در سایت، یافت نشد.
ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم